Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Akumulator - jak kupić mądrze

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Jak myślicie 55Ah starczy do 1.8TSI ?
    Fabrycznie mam 45Ah ... i włożę go do pandy, bo tam się nada
    Nie polecam ASO Warszawa Połczyńska 125.

    Komentarz


    • #52
      Zamieszczone przez Psycho Dad
      Jak myślicie 55Ah starczy do 1.8TSI ?
      Fabrycznie mam 45Ah ... i włożę go do pandy, bo tam się nada
      Wystarczy

      >>>moja srebrna kombi strzała<<<

      Komentarz


      • #53
        Jeśli już 'gaworzymy' na temat akumulatorów,to właśnie przed chwilką wymieniłem swój.
        Ten co wyjąłem ma - jak wcześniej pisałem - 11 lat !!! i jest to (jakiś) Spark o symbolu S70P 70Ah 680A.
        Wujek google milczy na ten temat, ale może ktoś mógłby coś więcej powiedzieć na temat tej ... 'firmy' ?
        Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

        Komentarz


        • #54
          hsurim, a jaki wsadziłeś?

          Komentarz


          • #55
            Zamieszczone przez hsurim
            Jeśli już 'gaworzymy' na temat akumulatorów,to właśnie przed chwilką wymieniłem swój.
            Ten co wyjąłem ma - jak wcześniej pisałem - 11 lat !!! i jest to (jakiś) Spark o symbolu S70P 70Ah 680A.
            Wujek google milczy na ten temat, ale może ktoś mógłby coś więcej powiedzieć na temat tej ... 'firmy' ?
            Jakakolwiek firma by to nie była ... 11 lat to rewelacyny wynik . Cokolwiek teraz kupiłeś, możesz być jednego pewien - 11 lat raczej nie pociągnie
            Pozdrawiam
            Northeusz

            Komentarz


            • #56
              Tzn. tak domniemam, że ma tyle tat, gdyż autko kupiłem w sierpniu 2006 r. i akumulator był wówczas brudny i dodatkowo nie ma przy tym żadnego wpisu w papierach o jego wymianie - a auto było serwisowane tylko w ASO.
              Tak więc czekałem z roku na rok, kiedy mi się 'skończy'.
              No i sie skończył, kiedy tego się nie spodziewałem, gdyż jeszcze całą poprzednia zimę przejeździłem bez problemu.

              Moje dotychczasowe 'osiągi' (w benzynowych) to 5-6 lat.

              Decydowałem się na Centrę Plus CB740 - i tutaj wyszedł mały zonk, gdyż po zamontowaniu klemy + z bezpiecznikami 'ślicznie' zasłoniło mi oczko kontrolne. :wink:
              W Sparku, było to przewidziane.
              Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

              Komentarz


              • #57
                Ja właśnie zainstalowalem Centre future CA770 pasuje idealnie, teraz jestem "gość" i czekam na zime :diabelski_usmiech Na fabrycznym dziś rano znów było odpalanie z kabla...zdechł całkiem
                2.0 TDI BKD http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=39508

                Komentarz


                • #58
                  Orginalne akumulatory długo wytrzymują, bo auto jest nowe. Chociaż bardziej tu chodzi o rozrusznik. Z biegiem lat tulejki się wybijają i trzeba większej mocy rozruchowej, tzn akumulator musi wykonać większą robotę. Później jak wsadzamy nowy akumulator to dlatego nie ma szans na podobny wynik. Jedno jak i drugie nie jest regułą oczywiście

                  >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                  Komentarz


                  • #59
                    Zamieszczone przez kabanos
                    A co to jest Autokraft?
                    Link

                    Też kilka razy spotkałem się z opinią, że są dobre. Tylko ta wysyłka; czy coś nie uszkodzi się podczas przesyłania?
                    Silnik R18A2.
                    http://www.dadrl.org.uk
                    http://www.lightmare.org

                    Komentarz


                    • #60
                      Zamieszczone przez dragster
                      Tylko ta wysyłka; czy coś nie uszkodzi się podczas przesyłania?
                      wysyłka to wg mnie połowa problemu. Najgorsze może być w momencie reklamacji - odsyłanie itp (kolejne koszta). Dlatego aku szukam u mnie w mieście - nawet jak padnie to zazwyczaj dają na czas rozpatrywania reklamacji jakiś zastępczy i można jeździć dalej.

                      Komentarz


                      • #61
                        Słuchajcie i ja szukam aku bo ten co mam jest ory i siedzi już 10lat a parametry jego 72Ah/700A i mam do was pytanie jakiej formy polecacie i najważniejsze żeby ładnie wszedł w miejsce oryginalnego rozchodzi mi się o tą plastikową obudowę co zasłania cały akumulator.

                        Dodam że mój już zaczyna powoli siadać i nie chciałbym żebym rano musiał z kablami wojować bo czasem mam tak że po odpaleniu muszę wbić kod od radia :/

                        Brać 72 czy większy może ?? W aucie jest wzmak + skrzynia + głośniki + kondensator, dodatkowo ory navi Blaupuntk, xenon, ele. fotel kierwocy, podgrzewane fotele itd... czyli trochę jest elektroniki.

                        Według katalogu Boscha to są:

                        Akumulator Bosch S4 0.092.S40.080 S40 08 278x175x190 74Ah, 680A, L-
                        Akumulator Bosch S5 0.092.S50.080 S50 08 278x175x190 77Ah, 780A, L-
                        Navi:Asus A639+mod(416@640Mhz)
                        Mobil:Uniden PC 68 Elite<->Sirio Performer 5000/dziurka

                        Komentarz


                        • #62
                          A co sądzicie o akumulatorach TOPLA?
                          przykładowa aukcja:
                          Link
                          Jeszcze jak się udzielałem więcej na forum laguny to te akumulatory miały świetne opinie.
                          U mnie 6 lat siedzi od nowości jakiś OEM, oby jeszcze nie zdechł tej zimy :roll:
                          O1-->O3--> ?

                          Komentarz


                          • #63
                            SuchyX jak masz tyle sprzętu to bierz S5

                            Komentarz


                            • #64
                              a słyszeliście coś na temat aku firmy NORDSTAR?

                              Komentarz


                              • #65
                                Ja mogę polecić aku firmy BANNER, taki z bykiem. Miałem go w corsie 40ah i kiedyś wsadziłem go do stareńkiego diesla i odpalał na tym aku od kopa, nawet spory czas jeździł na nim i dawał rade.


                                OneDetailing.pl - Profesjonalne kosmetyki samochodowe. Zapraszam!

                                Komentarz


                                • #66
                                  Moim zdaniem na akumulatorze nie ma co oszczędzać w silnikach diesla bo można się przejechać.
                                  Od siebie proponuję do O2 77ah Centra Futura, mieści się na styk praktycznie.
                                  Pierwsza zima nie zrobiła na nim wrażenia bo przy temp poniżej -25°C odpalał bez problemów.

                                  Tak jak koledzy wspominali już wcześniej, do tego dostajemy prawa do korzystania z pakietu Centra Assistance. Z którego możemy skorzystać w każdym miejscu w kraju i o każdej porze (24h/7), bez względu na to czy jest to wada fabryczna, czy usterka spowodowana złą eksploatacją.

                                  Mamy prawo do maksymalnie 2 bezpłatnych interwencji w okresie obowiązywania pakietu tj. 2 lata od daty zakupu akumulatora.

                                  Przyznam że oby to nie było potrzebne ale 2 zimy mamy spokój a gwarancja jest na 3 lata.

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    a ja w sowjej skodzie mam akumulator firmy kager 74ah i zaczayna mi sie ciezko odpalac z rana !
                                    czy ktos moze wie gdzie sie tam dolewa wody czy sie w ogóle dolewa?
                                    wow wr............

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić te akumulatory jeśli nie popsuła się ich jakość z przed 4-5lat.

                                      Link

                                      Miałem taki założony 66Ah do Fabii 1,9TDI 101koni.Aku tej pojemności jest przewidziany do 1,4 TDI .Został on wyjęty z powypadkowego Polo które rozbiłem i sprzedałem. Do Fabii powinien być zastosowany aku pomiędzy 70 a 80Ah .Ten był rok w Polo i 5 w Fabii i do końca ani razu nas nie zawiódł do sprzedaży auta teraz w lipcu.
                                      EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        A o takim wynalazku ktoś słyszał / używał:

                                        YUASA AKUMULATOR 62Ah P+ 550A

                                        Cena nieco niższa niż Centra Futura (u mnie na wsi oczywiście) i 48 m-cy gwarancji.

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Jeśli to prawdziwa Yuasa to będzie dobry wybór. W motocyklach sprawują się celująco (ale też swoje kosztują) - prawie tyle samo co samochodowe -
                                          Link

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            miałem tej firmy akumulator w motocyklu. Sprawował się dobrze. Interesująca gwarancja (ale trzeba ją przeczytać, jakie warunki) :idea:
                                            O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                            O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                            =================================================

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              no i pi****a, 3 miesięczny banner się wysrał, przez 5 dni nie odpalałem auta i dziś rano jak miałem pojechać po siostrę to nawet centralnego nie mógł otworzyć. Co prawda przez ostatnie 2-3 dni w nocy były dosyć dobre mrozy ale żeby nawet raz wałem nie zakrecił :evil: ??
                                              Jak odpaliłem z kabli to potem już cały dzień jeździłem bez problemu, teraz aku jest pod prostownikiem i zobaczymy co będzie. Jak po 3-4 dniach to się powtórzy to pojadę do sprzedawcy i mu tym śmieciem na biurko rzucę...
                                              A jeszcze jak go kupowałem to mówię, że potrzebuje taki aku, który będzie czasami stał kilka dni nie odpalany i żeby mrozy go nie zabiły...

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                może w Westę zainwestować :?: Motrex
                                                403 Forbidden
                                                może to taka "cicha woda..." :?:
                                                O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                                O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                                =================================================

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  kiki, a może coś ci rozładowuje akumulator? Nowy akumulator jak padnie, to już z niego szrot, raczej nie do ładowania.

                                                  >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    kiki, mnie też Banner padł. Co prawda ma już trzeci rok, ale w ubiegłym miałem większe problemy z odpalaniem. Wtedy nawet przy -1 st. C nie odpalał. Możliwe, że świece żarowe też miały na to wpływ, bo jak się okazało nie grzały. W tym roku świece nowe i przy -8 st. C odpalał. Jednak ostatnio w sobotę przejechałem 3 km, później stał cały czas. We wtorek tylko przepaliłem, a wczoraj już nie drgnął :? Dziś trzeba na "szelkach" odpalić. Nie mam pod blokiem dostępu do gniazdka, bo podpiąłbym prostownik Jednak garaż to majątek.
                                                    ...nie ma to jak Octavia :drive:
                                                    >>> STOP PIJANYM KIEROWCOM!!! <<<

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X